info@viaexim.com
+90 551 555 11 88
 
Rekabet Gücü
Belirli bir piyasa yapısı içerisinde tüketiciler, en kaliteli ürünü en düşük fiyattan satın almayı arzu ederler. Üreticiler ise, tüketicilerin beğenisine sunacakları ürünü, en düşük maliyetle üretip, ilgili üründen maksimum kazanç elde etmek isterler. İktisadi birimlerin sahip olduğu bu istekler, piyasada oluşabilecek aksaklıklar nedeniyle her zaman geçerlilik kazanamayabilir. Bu bağlamda rekabet, iktisadi karar birimlerinin beklentilerinin karşılanmasında ideal bir ortamın sağlanması için söz konusu olabilecek piyasa mekanizmasının önemli bir itici gücüdür.
Dünya Piyasaları
Firmamızın potansiyel taşıyan pazarlara yönlendirilmesini teminen kapsamlı pazara giriş faaliyetleri yürütülmektedir. Bu çerçevede, 2017 yılında oluşturulan pazara giriş koordinasyon yapısı ve söz konusu yapının üst düzeyli karar alma organı VİAEXİM tarafından hedef ve öncelikli ülkelerin belirlenmesi ve ihracatçılarımızın karşılaştığı pazara giriş engellerinin tespit edilerek bertaraf edilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.
HAKKIMIZDA
VİAEXİM OLARAK
Kaliteli,dürüst ve şeffaf yönetim biçimi ile mevcut ortaklarının pazarda rekabet gücünü arttırmak, bunu yapabilmek için de edinilen tecrübeyle sürekli bilgi akışı ve finansman desteği vererek yüksek kalitede üretimi teşvik etmektir, ayrıca operasyon olarak da bürokratik engelleri asgariye indirerek konu ile ilgili sıkıntıları azaltmaktır.
İhracat ve ithalat mevzuat ile teknik danışmanlık desteği, kısa vadeli finansman desteği,uzun vadeli pazarlama projeleri üreterek belli periyotlarda ortaklarımızı bir araya getirerek sektörün genel problemlerine kalıcı çözümler yaratmak için imkanlar sağlamaktadır.
Finansal parametreler
Fiyatlama
Sunduğumuz hizmetler için doğru fiyatlama .
İnsan Kaynakları
En iyi profosenel elemanlar ve  
İnsan kaynakları ile ilgili işletmenize yardımcı yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.
Nakit Akışı
Faturalama ve tahsilat yönetimimiz en iyi şekilde üzmanlar tarafınan hazırlanır.
Satışlarımızı yaptıktan sonra gecikmeden faturalarımızı hemen kesiyoruz. Tahsilatlarımız ve faturalama,bilanço,muhasebe,karşılaştırma olanağı takip ve raporlama sistemi  ortalama tam zamanında gerçekleşiyor.  
Brüt Karlılık (% ve TL)
Brüt karlılık, gelir tablonuzda yer alan net satışlarımız ve satışlarımızın maliyetini çıkarıp aylık olarak takıp ederiz. 
Satışları Tahsil Etme Süresi
Müşterilerimiz bize ne kadar sürede ödeme yapmaktadır? Bu süreyi, gelir tablosu ve bilançoda yer almaktadır. 
İşletme Sermayesi
İşletme sermayesi bizim operasyonel verimliliğinizi gösterir. yılık büyüme ornına göre sermaye artışımız yapılmaktadır.
Çalışan Başına Müşteri Verimliliği
Çalışanların müşteri bazında özel vakit harcayıp ve müşteriden memnuniyetini kazanmaktır.
 

Danışman Ne İş Yapar?

 
Danışmanlar, satış ve pazarlama alanında yer alan farklı sektörlerdeki firmaların ürünlerini mağazalarında tanıtan ve müşteriyi yönlendiren kişilerdir. Güler yüzlü, sabırlı, hızlı çözüm üretebilen, çözüm odaklı düşünen ve dış görünüşüne önem gösteren personeller için danışman iş ilanları uygundur. Danışman iş ilanı başvurusu yapacak personelden temel olarak marka ile müşteri arasındaki köprüyü sağlaması ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutması beklenir. Müşteriye karşı markanın yüzünü temsil ettiği için markayı benimsemiş olması oldukça önemlidir. Yaptığı işi önemsemeli ve sonuç odaklı olmalıdır. Bu pozisyonda çalışan kişi, müşterinin istediği talebin analizlerini yaparak doğru şekilde yönlendirmesini sağlar. Müşterinin beden dilini ve mağaza içindeki hareketlerini çözümleyerek doğru konumlandırma yapar. Müşterinin talebini algılamak için etkili, hızlı ve akılcı sorular sorar ve aldığı cevapları titizlikle dinleyerek müşterinin talebi için doğru sonucu analiz eder. Bu pozisyonda yer alacak personel nazik olmalıdır. Müşteriye karşı her zaman güler yüzlü ve enerjik yaklaşım göstermelidir. Gönüllü yardımı benimsemelidir. Hızlı ve aktif olmalıdır. Müşteriye karşı dürüst davranmalıdır. Müşterinin beklentilerini karşılarken doğru analizleri yapmalı ve müşteri memnuniyetini sağlamalıdır. Danışman ilanları, bu yeteneklere sahip personeller için uygundur.
   1-ÜRÜN ARAŞTIRMASI
    VİA  Araştırma ve Danışmanlık Hizmetleri ürün araştırmaları kapsamında;
·  Hedef tüketici kitlenin beklentilerini karşılamak için ürünün adının, paketinin ve tadının nasıl olması gerektiği hakkında bilgi alınması,
·  Ürünün üstün olan ve olmayan yönlerinin aynı ürün dalında rakip markalar ile karşılaştırılması,
·  Tüketicinin ürün kullanım alışkanlıklarının öğrenilmesi,
·  Yeni veya geliştirilmiş bir ürün ihtiyacının ve tüketici güdülerinin öğrenilmesi,
·  Gösterilen kavramlara yönelik beklentilerin ve ürünle ilgili karşılanmayan ihtiyaçların anlaşılması,
·  Değerlendirmeye olanak tanınması ve alternatif konseptler geliştirilmesi,
·  Kavramın geliştirilmesi için gerekli değişikliklerin yapılması,
·  Ürünün özellikleri ile ilgili gelişim alanları için öneriler ve beklentilerin alınması konularında araştırma faaliyetleri gerçekleştirmektedir.


  Pazarlama Araştırması
.  Bir pazar hakkında bilgi toplamak, analiz etmek ve yorumlamak, bu pazarda satışa sunulacak bir ürün veya hizmet hakkında ve ürün veya hizmet için geçmiş, şimdiki ve potansiyel müşteriler hakkında; İşletmenizin hedef pazarının özellikleri, harcama alışkanlıkları, konumu ve ihtiyaçları, bir bütün olarak endüstri ve karşılaştığınız belirli rakiplerin araştırmasına pazarlama araştırması denilmektedir.
Fiyat takibi
Fiyat, alım ya da satım bakımından bir şeyin para olarak değeridir. 4734 sayılı kanunun 22’inci maddesinde belirtilen hallerde ihtiyaçların; kanunun 18’inci maddesinde sayılan ihale usulleri için tespit edilen kurallara uymaksızın, ilan yapılmadan, teminat alınmadan, ihale komisyonu kurma ve anılan kanunun 10’uncu maddesinde sayılan yeterlik kriterlerini arama zorunluluğu bulunmaksızın, ihale yetkilisince görevlendirilecek kişi veya kişiler tarafından piyasada fiyat araştırması yapılarak temin edilmesi mümkün bulunmaktadır. Piyasa fiyat araştırması yapmaktaki asıl amaç, mal ya da hizmetin gerçek fiyatlarını tespit etmektir. Fiyat takibi, firmaların internet sayfasındaki fiyatları üzerinden de yapılabilmektedir. Müşteri için de fiyat araştırması yaparak alışveriş yapmak karlı bir iştir. Bu yüzden birçok kişi alışveriş yapmadan önce, istediği ürünle alakalı fiyat araştırması ve karşılaştırmalar yapmaktadır.
CONTACT INFO:
VİAEXIM KİMYA PAZARLAMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
info@viaexim.com
 
T.M :     +90 551 555 11 88
 
                  This website VİAEXIM KİM PAZ SAN TIC LTD STI All Rights Reserved           Bu websitesi VİAEXIM KİM PAZ SAN TİC LTD ŞTİ Tüm Haklarına Sahib                 
Adres 1 : 2.OSB 83226 NOLU CAD NO: 9/D Başpınar - Gaziantep / TÜRKİYE   +9055515551188
Adres 2 : Molenstraat 203, 5711 KE Helmond / Hollanda                                         +31633719811
Adres 3 : Białobrzeska 13A, 02-370 Warszawa / Polonya                                        +48889363337
Adres 4 : 108 ave ne Metis Trail NE, Calgary, AB T3N 1A6 / Kanada                 +1 (825) 736-1359